Nejčastější otázky rodičů

 • Proces přihlášení na tábor je plně automatizován. Klikněte na zvolený tábor a vyplňte krátkou přihlášku. Po jejím odeslání vám do emailu okamžitě přijdou veškeré informace, faktura i smlouva k pobytu. Vše budete mít přehledně a na jednom místě. Po úhradě zálohy vám obratem přijde potvrzení o zaplacení.

  Chcete se poradit, jaký tábor bude pro vaše dítě nejvhodnější? Pročtěte si naše nejčastější otázky, a pokud nenajdete potřebnou odpověď, zavolejte mi na tel. 722 604 929 (Štěpánka Vaverová, hlavní vedoucí). Ráda zodpovím všechny otázky a společně najdeme tu nejlepší možnost pro vaše dítě.

 • Není. Odpověď ovšem není tak jednoduchá, jak se může na první pohled zdát. Rodiče se mě často ptají, zda musí mít děti opravdu potvrzení od lékaře, aby se mohly tábora účastnit. Proč je tak důležité předat nám potřebné dokumenty?

  Zotavovací akce je definována jako „organizovaný pobyt 30 a více dětí ve věku do 15 let na dobu delší než 5 dnů. Jelikož maximální počet dětí na našich táborech není nikdy víc než 30, nejsme z hlediska zákona zotavovací akcí. Veškeré dokumenty od dětí (rodičů) i všech svých vedoucích přesto vyžaduji, abychom si byli jistí, že všichni přijíždíme zdraví, a užili si pohodové a klidné prázdniny. Lékařské potvrzení má platnost 2 roky a můžete ho použít i na všech dalších táborech a školách v přírodě. Ofocenou kartičku pojištěnce po vás budeme chtít pouze jednou. Na všechny další akce v průběhu roku, jednodenní výlety, víkendové tábory, táborové srazy už od vás dokumenty znovu nebudeme chtít, jelikož je máme uloženy z vaší první akce s Amarittou.

  Přestože to není mou povinností, každou naši akci nahlásím na hygienické stanici a smlouvou s příslušným lékařským střediskem zajistím lékařskou péči v místě konání v případě onemocnění či úrazu dítěte. V případě hygienické kontroly je důležitá kvalita jídla, teplota při jeho podávání, způsob výroby jídla, v jakém prostředí je připravováno, jak je skladováno, kvalita pitné vody, hygienické podmínky celého místa, čistota umýváren i prostorů pro děti. I pro mě je zpětná vazba velmi důležitá.

 • Mobily byly na našich táborech několik let zakázané. Jelikož doba jde dopředu velmi rychle, i my respektujeme přání dětí. Má to ovšem svá pravidla. Děti učíme s mobilem efektivně pracovat. Jsme rádi, když se během školního roku podívají na pořízené fotografie a vzpomenou si na skvělou atmosféru tábora. Ostatní elektronická zařízení, jako jsou notebooky a tablety, nechte prosím doma. Všichni táborníci mají k dispozici táborové kamery (Panasonic Lumix DC-BS1H, GoPro HERO12 Black bundle a LAMAX X9.2) na které mohou točit své projekty.

 • V případě, že je nahlášený příjezd na tábor mezi 13 – 17 hodinou, znamená to, že od 13 do 17 hodin s námi můžete jako rodiče pobýt a účastnit se všech našich aktivit. Ujistíte se, že si vaše dítě našlo kamarády, v pořádku se ubytovalo a má vše, co potřebuje. Také uvidíte, jakým způsobem s dětmi komunikujeme a jak funguje spolupráce v týmu spolu s dětmi, nikoliv vedoucí versus děti proti sobě. U nás se nesetkáte s tím, že přijedete, předáte dítě pro vás cizí osobě a musíte okamžitě odjíždět. Těšíme se, že si s námi dáte něco dobrého a poznáte náš tým. I pro děti je taková atmosféra příjezdu mnohem vhodnější, než hektické loučení s kufry v ruce.

 • Ano, pokud je v tu chvíli na následující týden volné místo. V loňském roce si pobyt na táboře prodloužilo cca 15 % dětí. Pokud vám den nebo dva před koncem tábora budeme volat, a v telefonu se ozve: ,,Mami, tati, já ještě nechci domů!“ není to žádná neobvyklá situace a umíme si s ní poradit. Pobyt můžete svému dítěti prodloužit a samozřejmě ho přijet navštívit, popř. doplnit oblečení a další nezbytnosti. Většina táborníků s námi jezdí minimálně na 14 dní, nemusíte se tedy bát, že by se dítěti kompletně vyměnili kamarádi, na další týden zcela jistě zůstávají i další děti, které již zná.

 • U nás zajišťují péči o nejmenší děti zkušení studenti, absolventi pedagogických škol a učitelé mateřských škol. Pro malé táborníky doporučujeme akci Tábor pro nejmenší. Režim i táborový program je zde zcela uzpůsoben takto malým dětem. Jeden vedoucí má společně s asistentem na starost maximálně 4 děti, další vedoucí nastupuje na noční službu, malé děti jsou tedy pod neustálým dohledem. I v noci se tak mohou kdykoliv obrátit na dospěláka, kterého důvěrně znají. Díky tomu můžeme zajistit adekvátní péči dětem již od 2 let, a to jako jediný tábor v ČR.

  Pro věkovou kategorii 2-4 roky doporučuji akci Tábor pro nejmenší. Starší děti mohou bez obav jet i na ostatní tábory.

 • Znamená to, že jste přihlášku na tábor zaslali v době, kdy už byl vámi vybraný termín, nebo dokonce všechny termíny tábora plně obsazeny. Po domluvě vás zařadím do náhradníků. Vaše dítě může na tábor nastoupit, pouze pokud někdo jiný svůj pobyt zruší, např. ze zdravotních důvodů. V případě, že se místo pro vás uvolní, okamžitě vás telefonicky kontaktuji. Není zde ovšem žádná záruka, že bude moct dítě na tábor opravdu jet, což může působit nemalá zklamání a zbytečné těšení. Nerada kohokoliv odmítám, proto spíše doporučuji zvolit jiný druh tábora, nebo jiný termín. Jen v létě máme na výběr z 20 druhů táborů a více než třiceti možných termínů.

 • Velkou položkou je kvalitní stravování, na kterém opravdu nešetříme. Hned po něm následuje ubytování, které tvoří podstatnou část rozpočtu. Znatelnou část tvoří také personál, jeho vzdělávání (zdravotnické kurzy atd.) a další náklady. Největší položkou ze všech je u nás to nejdůležitější. Profesionální náčiní a kvalitní pomůcky pro děti tvoří 40 % každého rozpočtu.

 • Díky dostatečnému personálnímu obsazení mají děti na výběr vždy z minimálně dvou – třech variant programu – vždy zařadíme odpočinkovou, sportovní a uměleckou variantu. Mezi nejoblíbenější akce našich táborů patří:

  Diskotéky: každá diskotéka je u nás velkou událostí, na kterou se všichni těší. Ke skvělé atmosféře nám pomáhají reproduktory JBL PartyBox Ultimate, profesionální světelné efekty zajistí BeamZ Pollux 1200 TTL Laser systém, o oblíbenou mlhu se postará BeamZ Rage 600LED, nebude chybět ani Shumee stroj na popcorn a stroj na cukrovou vatu, slavnostní atmosféru doladí balónky plněné heliem a spouštěč konfet BeamZ Professional CC1200.

  Karneval a talentová soutěž Dlouho očekávaný karneval proběhne poslední večer tábora, samozřejmě s vyhlášením nejlepší masky a odměnou pro každého soutěžícího. Těšit se můžete také na talentovou soutěž o hodnotné ceny, kde dostane každý možnost předvést svůj největší talent z jakéhokoliv oboru. Táborníci si odnesou fotografii v kostýmu z našeho fotokoutku s rekvizitami, a společně s dětmi připravíme také vlastní Laser show.

  Táborové hry Nejoblíbenější jsou u nás bojovky a stopovačky v přírodě nebo orientační běh, z míčových her zase Druhý v řadě a Rajče. U méně sportovně založených táborníků boduje Fotosoutěž, Hádej, kdo jsem a Surikaty. Nedílnou součástí našich táborů je Táborová pouť, kde si děti mimo popcornu a cukrové vaty užijí soutěžní stanoviště, které procvičí jejich obratnost i logické uvažování.

  Tvorba vlastního filmu Děti mají celý týden na to, aby vytvořily svůj vlastní filmový projekt. Jako vedoucí se snažíme do činnosti co nejméně zasahovat, být přímým poradcem i podporou, ale dát dostatek prostoru pro vlastní nápady a kreativitu. K dispozici jsou kamery GoPro HERO12 Black, outdoorová kamera s mikrofonem LAMAX X9.2, kamera Panasonic Lumix DC-BS1H, kvalitní osvětlení , zvuková technika i zázemí pro následnou projekci filmu.

  Koupání Velkou část našeho programu tvoří čas strávený u vody. U nás nestřídáme pouze obyčejný pobyt ve vodě a sezení na dece. Čekají nás vodní hry, které ozvláštní nafukovací a skládací bazénky, pěnové tyče, velké plavecké desky, barevné kroužky na potápění, míče na vodní pólo, oblouky na potápění, nafukovací terče a branky do bazénu, paddleboardy, potápěcí hra tiball, balónky plněné vodou a další. Zlatým hřebem je plážová taneční party, kdy k tanci ve vodě pomocí reproduktorů i nadšení dětí obvykle strhneme celé koupaliště.

  Letní kino: Společně s dětmi se domluvíme, nebo hlasujeme o výběru celovečerního filmu či pohádky. Atmosféru letního kina nám zajistí projekční plátno ELITE SCREENS a projektor Samsung The Freestyle SP-LFF3C. Nesmí chybět pohodlné sedací vaky, občerstevní a oblíbený Bubble tea.

  Táborák Pokud počasí dovolí, hoří u nás táborový oheň každý den. Večery strávené u táboráku jsou něco, co k táborům Amaritta neodmyslitelně patří. Opékáme marsmallows nebo jiné dobroty, zpíváme a povídáme si v rodinném kruhu nebo ležíme v trávě a pozorujeme hvězdy. Vytváříme tak skvělou atmosféru pro odpočinek těla i duše po náročném dni plném zábavy.

  Grilovačka Společné grilování je velkou událostí. Dobře a rychle připravené dobroty nám zajišťuje gril Campingaz gril 4 Series RBS LXS. Za doprovodu tiché a klidné hudby v pozadí si povídáme o uplynulém táborovém dni a často si s dětmi posteskneme, jak rychle ten čas najednou letí.

  Spaní pod širákem Závisí na počasí, a také odvaze a rozhodnutí každého táborníka. Vydáváme se na předem ověřené a zcela bezpečné místo, pozorujeme hvězdy, pozorně nasloucháme zvukům přírody a při praskání táborového ohně pomalu usínáme. Pro děti, které chtějí zažít takový večer společně s námi, ale nechtějí spát venku, máme připravené kvalitní stany Air Seconds 8.4 F&B.

  Výprava za hvězdami Z tábora odcházíme v tichém očekávání a baterkou v ruce, kterou ovšem později zhasínáme, abychom vnímali všechny vjemy a zvuky kolem sebe. Během pozorování roje světlušek dojdeme na místo, kde se před námi rozprostře nekonečný prostor plný hvězd. Ležíme v trávě, sdělujeme si své pocity a čekáme, až bude padat hvězda, abychom si mohli něco přát. Ještě větší zážitek z výpravy nám poskytne teleskop Celestron Powerseeker 127EQ, určený pro profesionální pozorování noční oblohy.

 • Na naše tábory dopravu nezajišťuji.

  Rodiče, přeji si, abyste viděli a věděli, kde a s kým stráví vaše dítko minimálně celý týden. Jsem ráda, když ratolest jen nepředáte a hned neodjíždíte. Prosím, ptejte se, zajímejte se. Nejsme společností, kam své děti poprvé přivedete, nestihnete se ani rozhlédnout a už musíte ve zmatku odcházet. Přestože naše tábory mají maximální počet 30 účastníků, máme pro čas příjezdu vyhrazeny vždy minimálně tři hodiny. Můžete přijet, projít si s dětmi táborovou základnu, podívat se, kde děti budou trávit čas, kde udou spát, poznat se s vedoucími, dát si s námi něco dobrého, ujistit se, že se dítě zapojilo do kolektivu, a odjíždět v klidu a pohodě s dostatkem informací. Poslední den tábora máme na odjezd opět několikahodinový blok. Chcete přijet dříve a slyšet nekonečné množství příběhů, co vše jsme na táboře zažili? Strávit s námi opět nějaký čas? Nechat vaše dítko, ať vám s nadšením ukazuje, na kterých místech jsme hráli jaké hry, kde byl táborák, kam se chodíme koupat a co vše jsme zažili? Chcete nám předat vaše nápady, podněty, nebo si s námi jen dát kávu a odpočinout si před cestou zpět? Vždy budete vítáni.

  Zde je pár tipů pro klidný odjezd rodičů. Když má dítě zůstat samo v cizím prostředí, může to pro něj být stresující, hlavně pokud je na táboře poprvé.  Situaci můžete usnadnit dárkem, který si dítě rozbalí až po vašem odjezdu. Také doporučuji napsat na tábor pohledy – pro menší děti nám je můžete dát, budeme předávat každý den.

 • Doporučuji vybírat tábor společně s dítětem a soustředit se na to, co ho právě zajímá, jaké má koníčky. Pročtěte si program jednotlivých táborů a společně jistě přijdete na to, co bude vaše dítě nejvíce bavit. Vhodné je projít si opravdu vše – kde bude ubytované, jaké hry budeme hrát, kam pojedeme na výlety – je důležité, aby dítě s pobytem souhlasilo. Pokud dítko například vůbec nebaví zpěv, a vy ho jako rodič pošlete na pěvecký tábor, aby se naučilo zpívat, přestože to samo nevyhledává, nebude pobyt účinný. Žádného táborníka totiž k činnostem nenutíme. Vybírejte zkrátka tak, aby se táborník na pobyt těšil a program pro něj byl zajímavý. Pokud chcete o jednotlivých táborech získat více informací, využijte naši službu vedoucí na telefonu,  kdy se s vámi i s dítětem ráda spojím, pohovoříme si o jednotlivých táborech a společně vybereme nejvhodnější variantu.

 • To je individuální u každého dítěte. Pokud jede na tábor poprvé, doporučuji týden, nebo 14 dní. V případě ostříleného táborníka vídáme spíše smutné pohledy, že musí po 14 dnech domů. Zkuste zvolit zlatou střední cestu – 2 týdenní turnus. Pro váš přehled jsem sestavila statistiku délky pobytu dětí na našich táborech za posledních 5 let. Myslete ale prosím na to, že každé dítě je individuální.

  1 týden pobytu: 21% dětí
  14 dní pobytu: 53% dětí
  3 týdny pobytu: 16% dětí
  4 týdny a více: 10 % dětí

Nejčastější otázky dětí

 • Pokud se nemůžeš rozhodnout, nebo chceš znát o jednotlivých táborech více informací, nabízíme ti službu vedoucí na telefonu.

  Chceš o našich táborech i vedoucích vědět víc a znát i naprosté podrobnosti chystaných akcí? Můžeš požádat o službu vedoucí na telefonu, kde se videohovorem spojíme, a společně s rodiči, a především s tebou si můžeme popovídat o jednotlivých táborech, zodpovědět všechny tvé otázky a společně vybrat tu nejlepší variantu pro tebe.

  S našimi stálými táborníky pořádáme po celý rok pravidelné povídací online večery. Rádi poznáme i tebe, a když budeš chtít, můžeš se k nám takto připojit ještě před začátkem tábora a poznat i ostatní účastníky.

  V případě zájmu online konzultace ohledně vhodného výběru tábora vyplňte prosím kontaktní formulář v sekci kontakty, ozveme se vám v co nejkratší době zpět a domluvíme vhodný termín.

 • Ne, veškeré kvalitní a profesionální vybavení dostaneš od nás. Na cirkusovou školu máš k dispozici více než deset druhů žonglovacího náčiní, na hudebním táboře se zase setkáš se stovkou hudebních nástrojů z celého světa, které nejsou v ČR běžně dostupné. Pokud s námi pravidelně jezdíš i na další akce v průběhu roku, rádi ti cokoliv zapůjčíme domů, abys mohl trénovat to, co tě právě baví.

 • Ano, samozřejmě můžete. S kým chceš mít společný pokoj se rozhodneš především ty sám. Na místě budeš mít dostatek času, abys poznal ostatní táborníky a společně jste se domluvili. například chata Espero, kam jezdíme na letní tábory, má několik pokojů variabilních (lze upravit počet lůžek). Vždy uděláme vše pro to, abychom vyhověli přání každého táborníka, což se ve většině případů podaří.

 • Ne, naše tábory jsou díky individuálnímu přístupu a dostatečnému množství lektorů vhodné jak pro pokročilé, tak pro úplné začátečníky. Na uměleckých táborech ti každý den nabídneme několik různorodých lekcí, a ty si tak můžeš sám rozhodnout o svém programu a věnovat se tomu, co tě právě zajímá.

 • Ano! V našem Amaritta obchodě najdeš vše, od zdravého mlsání až po čokoládu. Spoustu dobrot máme ale i v základním stravování (palačinky, pečené dobroty, Nutellu apod.), sladkosti dostáváš také jako odměny za hry. Moc peněz si s sebou tedy brát nemusíš.

 • Se vším ti rádi pomůžeme, stačí říct. Vyřešíme problém od chybějícího kartáčku na zuby až po ztraceného plyšáka. Co vyřešit neumíme, je rozbitý nebo dokonce ztracený mobil. Telefony jsou na našich táborech povoleny, přesto doporučujeme nechat mobil raději doma.

 • Naše tábory jsou v tomto trochu jiné. V den příjezdu s tebou mohou rodiče na táboře strávit celé odpoledne, takže se v klidu seznámíš s ostatními táborníky i s námi, a teprve až se budeš cítit příjemně, můžeš sám poslat rodiče domů. Pokud nebudeš mít vlastní mobil, nemusíš se bát, je možné rodičům kdykoliv zavolat z našeho táborového telefonu. Rádi s tebou vyřešíme jakýkoliv problém.

 • Přestože jsme malá parta, každým rokem přivítáme spoustu nových dětí – nikdy se nestane, že bys přijel do kolektivu, kde se už všichni ostatní znají. Před táborem se také můžeš účastnit jednoho z našich jednodenních výletů, nebo kratšího víkendového tábora. Díky tomu se vzájemně poznáme, a ty se můžeš už jen těšit na letní prázdniny nabité zábavou.

Nevíte si
s něčím rady?

Kontaktujte nás!