Vedoucí na letním dětském táboře.

Štěpánka Vaverová

hlavní vedoucí

Jmenuji se Štěpánka Vaverová a založila jsem společnost Amaritta.

Že bude práce s dětmi pro mě to pravé jsem zjistila již během studia na základní škole. Studium gymnázia se zaměřením na předškolní a mimoškolní pedagogiku jsem ukončila maturitou a navazujícím studiem na UJEP, obor Speciální pedagogika.

Od malička se věnuji tanci a gymnastice. Mým tanečním pedagogem v základní umělecké škole a velkou životní mentorkou byla účastnice Stardance Tereza Bufková, působila jsem v několika tanečních souborech jako choreograf i tanečník, např. TS Adelline, Rytmic nebo ATS Domino. Během studia střední školy jsem získala zkušenosti v péči o děti jako chůva dětí od 3 do 13 let a lektorka zájmových kroužků. Dvouletá praxe na pozici učitelka v mateřské škole Vysoké školy ekonomie a managementu a.s. v Praze mi dala cenné zkušenosti v péči o nejmenší děti. Ve společnosti Rytmik dětem jsem vedla kroužky jógy, street dance, mažoretek, gymnastiky, také angličtinu a výtvarnou výchovu.

Jako ředitelka marketingového oddělení v pražském Divadle Na Fidlovačce jsem získala zkušenosti v oblasti marketingu a PR, a také možnost účastnit se televizních projektů, jako je Stardance nebo Tvoje tvář má známý hlas. Současně jsem začala pořádat své vlastní tábory a umělecké zájmové kroužky v Praze – Krči, především v muzikálovém a divadelním oboru. I nadále mne zajímaly zkušenosti z jiných organizací, které jsem získala například v DDM Praha 4 jako lektor jógy pro dospělé, baletní přípravky, jumpingu a pilates. Působila jsem jako vedoucí příměstských tanečních táborů DDM Spektrum na Praze 5 a lektor pobytových táborů společnosti CK Starline.

Po absolvování akreditovaného kurzu na pražské konzervatoři Duncan centre se mi podařilo sestavit svůj vlastní tanečně – pohybový projekt pro základní školy, mateřské školy i dětské domovy, se kterým jsem během pěti let navštívila zhruba 700 škol. Vzhledem k osobním zkušenostem se šikanou a vyčleňováním z kolektivu na základní škole se o toto téma již několik let aktivně zajímám, společně s odborníky primární prevence na řešení šikany a kyberšikany jsme sestavili besedu pro 2.stupeň základních škol a střední školy, se kterou jsem navštívila tři sta základních a dvě stě středních škol po celé ČR.

Přestože Amaritta není mým největším dosud vytvořeným projektem, dětské tábory jsou pro mě srdeční záležitostí. Přeji si, aby táborové děti i za mnoho let věděly, že jsem tu pro ně. Amaritta je místem, kde mají vždy dveře otevřené. Je to místo, kam se mohou kdykoliv obrátit pro radu nebo pomoc, kde nikdy nebudou samy a kam se vždy mohou vrátit, ať se stane cokoliv.

Chceš se k nám
přidat?

Dej nám o sobě vědět!