Jaký bude program?

 • turistika, poznávací výlety, procházky do okolí, zážitkové kurzy
 • sportovní aktivity, tanec, zábava, výtvarné a kreativní tvoření, společenské hry
 • celý koncept pobytu je připraven na míru dospělákům, všechny akce jsou zcela dobrovolné
 • jelikož ve stejném termínu proběhne i tábor pro nejmenší děti, čeká nás několik společných aktivit (ranní jóga, kreativní dílny, sdílený otevřený prostor, večerní čtení a další)
 • Nabídka zážitkových a vzdělávacích kurzů:

  Veškeré kurzy i dostatek kvalitních materiálů jsou již zahrnuty v ceně pobytu.

 • Jóga pro začátečníky i pokročilé

  Zkušený lektor vás provede světem jógy od úplných začátků. Zapůjčíme vám kvalitní jógomatky, pěnové bloky i další pomůcky na cvičení.

 • Korálkování a šití vlastních šperků

  Kreativní kurz, který procvičí jemnou motoriku. Naučte se základní techniky korálkování a vyrobte si krásné šperky. Naučíme se kombinovat korálky vhodných barev, tvarů i materiálu a obšívat je do spirály, květin nebo broží. Ať už vám bude lépe vyhovovat cihlový, nebo rybí steh, u činnosti si příjemně odpočinete a zrelaxujete svou mysl.

 • Autorské psaní knih a vlastních textů s možností oficiálního vydání naším vydavatelstvím

  Chcete napsat vlastní příběh, nebo dokonce celou knihu, ale zatím se vám to nepodařilo? Zkušený autor vysvětlí jednotlivé techniky psaní, probere s vámi vaše vlastní nápady a pomůže s konceptem celého díla. Prozradí vychytávky z autorského světa, a především vytvoří klidné a inspirativní prostředí pro každého účastníka.

 • Zdravotní a kompenzační cvičení

  Zaměříme se na správné dýchání a probereme zažité pohybové návyky a stereotypy. Pokud vás občas trápí bolesti zad, šíje či kloubů, toto cvičení je právě pro vás. Zkušený lektor se věnuje každému individuálně s přihlédnutí na jeho fyzickou kondici.

 • Malba na plátno akrylovými barvami v přírodě

  Pro každého účastníka bude připraveno velké plátno a kvalitní akrylové barvy. Najdeme si vhodné místo v přírodě a společně s lektorem zjistíme, že představivosti, ani vlastní kreativitě se meze nekladou. Jako bonus si domů odvezete vlastní umělecké dílo.

 • Tvorba mandal a jejich účinek na psychickou pohodu

  Někteří lidé věří, že mandaly – kruhové barevné obrazce, vyzařují léčivou energii. Že tvorba mandal není jenom úžasný relax, ale také nástroj, jak lépe poznat sami sebe. Malování kruhových obrazců uklidňuje a navíc prozrazuje naše vzorce chování i pocity. K tvorbě použijeme akvarelové pastelky a suchý pastel. Techniky, které si vyzkoušíme, vychází z arteterapie.

 • Hudební kurz Divoká Afrika

  Poznání kultury a tradičních melodii afrického kontinentu. K dispozici máme originální ručně vyráběné nástroje, které nejsou v ČR běžně dostupné. Například ručně vyráběné tamburíny, ozvučná dřívka, bubínky, bonga, ruční zvonky, balafon, kalimba, melodické bubny, Djembe Sundaris (Senegal), šamanský Buben s chlupatou blánou, Chrastidlo Caxixi (Gambie), Kashaka, Shekere, Bubínek Taneez (Tanzánie), Udu Drum (Nigérie) a další nástroje.

 • Orientální břišní tance

  Břišní tanec pomůže najít radost z hudby i rytmus vašeho těla. Ať už vám půjdou dobře shimmy, kroky, otočky nebo akcenty, jednoduché i složitější taneční sestavy jsou připraveny pro každého, kdo chce pocítit radost a čerpat energii, kterou orientální tance nabízí.

 • Kurz floristiky

  Vázání a aranžování květin. Naučíte se vázat kytice a věnce, používat přírodní květinové dekorace a jejich estetické principy, kombinovat barvy, tvary a styly, dozvíme se zajímavosti o celkovém konceptu vázání květin pro různé příležitosti.

 • Divadelní a filmový kurz

  Chcete proniknout do světa divadla a filmu? Seznámíme se s divadlem obecně a zjistíme, co divadelní umění v celé své šíři obnáší a nabízí. Lektor vysvětlí jednotlivé herecké techniky, zkusíme si práci s vlastním hlasem a tělem. Vyzkoušíme si, jaké to je stát před kamerou. A když budeme mít chuť na další tvorbu, natočíme si vlastní film pomocí profesionální vybavení – kamery GoPro HERO12 Black bundle, outdoorové kamery s mikrofonem LAMAX X9.2, kamery Panasonic Lumix DC-BS1H, projekčního plátna ELITE SCREENS a projektoru Samsung The Freestyle SP-LFF3C.

 • Aktivizační trénink paměti a jeho výhody v každém věku

  Zábavnou formou a pomocí společných her budeme procvičovat soustředěnost, rozvíjet smyslové vnímání, zaměříme se na koncentraci a udržení pozornosti. Budeme využívat tyto techniky: kategorizace, akrostyka, vylučování, úvahy, slovní páry, vydělování, akronyma, metoda loci, protiklady, paměťové háčky, příběhy, koncentrace, strukturace, vztahy, rozkrývání. Především se ale mezi sebou lépe poznáme a užijeme si spoustu legrace.

 • Pilates

  Lektor vysvětlí, jak účinně cvičit s váhou vlastního těla. Provede nás světem klidného a efektivního cvičení pilates, které zlepšuje držení celého těla, poskytuje úlevu od bolestí zad a krku. Mimo jiné zpevňuje zádové, břišní a hýžďové svalstvo, rozvíjí sílu, ohebnost, rovnováhu, koordinaci a správné dýchání.

 • Večerní taneční zábavy

  Bývají obvykle velkou událostí, na kterou se všichni těší. Ke skvělé atmosféře nám pomáhají reproduktory JBL PartyBox Ultimate,  slavnostní atmosféru doladí vkusná dekorace, občerstvení i koktejlový bar.

 • Společenské hry

  V zásobě máme více než stovku společenských her, které jsou všem kdykoliv k dispozici. Mimo klasické hry nabídneme aktivity, jako je Desítka, Párty Alias, Activity, Tipni si!, Mozkovna, Dobble, Kluster, Karak, Bang, Ubongo, Brainbox, Duos a další.

 • Táborák

  Pokud počasí dovolí, hoří u nás táborový oheň každý den. Večery strávené u táboráku jsou něco, co k táborům Amaritta neodmyslitelně patří. Opékáme špekáčky, jablka nebo jiné dobroty, zpíváme si nebo povídáme. Vytváříme tak skvělou atmosféru pro odpočinek těla i duše po náročném dni.

 • Grilování

  Společné grilování je velkou událostí. Dobře a rychle připravené dobroty nám zajišťuje gril Campingaz 4 Series RBS LXS. Za doprovodu tiché a klidné hudby v pozadí si povídáme o uplynulém táborovém dni a často si společně posteskneme, jak rychle ten čas na táboře letí.

 • Pozorování hvězd

  Na samotě a mimo ruch velkoměsta se před námi rozprostře nekonečný prostor plný hvězd. Ještě větší zážitek z pozorování nám poskytne teleskop Celestron Powerseeker 127EQ, určený pro profesionální sledování noční oblohy.

 • Kreativní dílny

  Můžete si vyzkoušet několik netradičních výtvarných technik. K dispozici máte tyto pomůcky:
  • pomůcky k batikování a barvy na textil, barvy na sklo a na keramiku
  • barevný písek, samotvrdnoucí hmota, sádrové odlitky k pokreslení
  • profi malířská plátna, štětce a dostatek akrylových barev, malířské stojany pro malování v přírodě
  • barevné papíry, čtvrtky, tužky, centropeny, pastelky, fixy, foukací fixy, vodové a temperové barvy
  • obyčejné a modelovací štětce, lepidla, tavící pistole, stuhy, suché zipy, samolepky, dřevěné korálky, peříčka, třpytky, šablony, magnety
  • stroj na výrobu placek a odznáčků, které si můžete sami vyrobit
  • akvarelové pastelky, grafické tužky, mramorovací barvy
  • suché pastely, kaligrafická sada a sada olejových barev, sada na výrobu šperků
  • materiály z dubové překližky a barvy na dřevo
  • křišťálová pryskyřice, sádra, formy, zapékací modelovací hmota

 • Pár slov navíc

  K nápadu uspořádat tábor pro seniory mě přivedlo mé dobrovolnictví v domově seniorů v Praze – Krči, poblíž kterého jsem dlouhou dobu žila. Třikrát týdně po práci jsem chodila do domova a pořádala vždy jinak zaměřená odpoledne. Jednou jsme měli hudební koncert, podruhé módní přehlídku, jindy zase výtvarné odpoledne nebo třeba návštěvu známé osobnosti. Dlouhou dobu jsem se snažila spojit generace a uspořádat pro seniory program s dětmi z nedaleké mateřské školky. Vzhledem k mnoha bezpečnostním nařízením v domově se mi to tenkrát nepodařilo, stále ale věřím, že spojování generací má velký smysl. Několikrát jsem se o tom přesvědčila na našem letním táboře, kde s dětmi pravidelně navštěvujeme seniory v místním domově. Loni jsme jim dokonce s většími dětmi uspořádali taneční a pěvecký recitál a s menšími dětmi zase společné kreativní dílny. Obě akce se nesly v příjemném duchu, pro mě osobně byly velmi dojemné a jasným důkazem, že chci takovým směrem jít dál.

  Náš tábor pro seniory se pořádá ve stejném termínu a na stejném místě, jako tábor pro nejmenší děti. Můžete se přihlásit na tábor pro seniory a svá vnoučata vzít s sebou, bude o ně skvěle postaráno v rámci našeho dětského tábora. Užijete si společný čas a zároveň si odpočinete. Společně s dětmi uspořádáme večerní čtení knížek, kreativní dílnu, společný výlet i pravidelný otevřený sdílený prostor. Tábor pro seniory bude pro mnohé zcela novým a nezapomenutelným zážitkem a věřím, že si ho všichni velmi užijeme.

Termíny tábora

7 540 Kč
7 540 Kč
13 950 Kč
7 540 Kč
7 540 Kč

Výlety

Výlety zahrnuté v ceně

 • Osvěžení u vodopádů

  Bezmála 5 metrů vysoké vodopády jsou jednou z dominant Jizerských hor. Zajistí nám příjemný odpočinek v parných dnech, a také dobrodružství v podobě hledání kešky. Kdo bude chtít, může si cestu zpět zkrátit vlakem.

 • Večerní jóga na Javorníku

  Pouhých 10 minut od chaty nám nabídne zázemí nádherná příroda na vrchu Javorník s místem jako stvořeným pro večerní jógu s výhledem na okolní hory.

 • Adrenalin i relax na Sluneční

  Necelou hodinku cesty od naší chaty na nás čeká odpočinkový a zážitkový lesopark s 38 metrovou kuličkovou dráhou a originálními přírodními prolézačkami.

 • Koupání ve Mšeně

  Těšíme se na celodenní odpočinek u vody v areálu přírodního koupaliště přehrady Mšeno, která nabídne písčité i travnaté pláže, dětská hřiště i sportovní vyžití. Zkusíme si plážový volejbal i minigolf, pro odvážnější bude k dispozici windsurfing, potápění nebo jachting.

 • Koupaliště Zlatá Olešnice

  Po turistické stezce se pohodlnou procházkou dostaneme na uměle vytvořené koupaliště s několika bazény, k dispozici je nám také hřiště na fotbal a beach volejbal.

 • Za východem slunce na Bílou skálu

  Vrchol Bílá skála nad Rejdicemi nás přivítá tichým svítáním, překrásným výhledem na okolní hory a kouzelným východem slunce.

 • Výprava k soutoku Mumlavy s Jizerou

  Turistická cesta vedoucí k soutoku řeky Mumlavy s Jizerou nás zavede až do Kořenova, který je z dětem z předchozích let dobře známý. Jistě si vzpomenou na vyhlášenou cukrárnu a horké maliny se zmrzlinou.

Možno přiobjednat

 • BOTANICKÁ ZAHRADA + ZOO LIBEREC

  Cena:

  695 Kč

  Botanická zahrada v Liberci nabízí několik expozic, nové poznání, ale i odpočinek a relax. V akváriích najdeme tropické ryby a další živočichy, kteří nejsou v ČR běžně k vidění. Přeneseme se do Austrálie s blahovičníky, žlutokapy, banksie, kajaputy, či rostlinami rodu Anigozanthos zvané „klokaní pracka“. Zajímavé jsou také masožravé rostliny ze všech koutů země, obrovské kaktusy rostoucí hlavou dolů a zvláštní sukulenty. Můžeme obdivovat vzácné africké květiny i floru Madagaskaru.

  Zoologická zahrada v Liberci předvede pavilon žiraf, šelem, opů i plazů. Mezi nejzajímavější chované druhy patří takin čínský, zebra bezhřívá a sob lesní, levhart sněžný, margay, pavián pláštíkový a mangabej žlutobřichý, kozorožec dagestánský, viskača, dracéna krokodýlovitá nebo ara hyacintový a orlosup bradatý. Zcela mimořádná je i kolekce horských kopytníků a dravých ptáků.

 • IQ LANDIA + PLANETÁRIUM

  Cena:

  695 Kč

  Moderní science centrum IQLANDIA je místem, které nadchne jak děti, tak dospělé. Čeká nás více než 400 interaktivních exponátů v deseti tematicky zaměřených sálech: Kosmo, Věda v domě, Člověk, Smysly, Živly, GEO, Vodní svět, Překonané vynálezy, GEOlab a MatematikUm. Navštívíme unikátní dílnu iQFABLAB, která spojuje klasické řemeslo s moderními technologiemi. Vyzkoušíme si práci s 3D tiskárnou, vinylovou nebo laserovou řezačkou, termolisem či ručním nářadím. Pokud čas dovolí, navštívíme i Planetárium s devítimetrovou kulovou plochou.

 • BABYLON LIBEREC – AQUAPARK

  Cena:

  695 Kč

  V ceně je zahrnuto jízdné tam i zpět, celodenní vstupné do aquaparku a zkušený a zodpovědný dozor v podobě jednoho plavčíka na max. 5 dětí. Čeká nás celodenní pobyt ve vodním světě, nabízející 4 tobogány vč. Spacebowlu, vodní skluzavky, divokou řeku, jeskyně s akvárii, vířivky, vodotrysky, gejzíry, venkovní relaxační zahradu s lehátky, sluneční terasu k opalování, sauny i vodní laser show. Teplota vody v bazénech je 27-30°C.

Používáme toto vybavení:

 • reproduktory JBL PartyBox Ultimate, JBL Wireless Microphone
 • SHUMEE stroj na popcorn 2,5 OZ
 • ProfiCook EWB 1253 výrobník ledu
 • kamery GoPro HERO12 Black bundle, outdoorová kamera s mikrofonem LAMAX X9.2
 • projekční plátno ELITE SCREENS, projektor Samsung The Freestyle SP-LFF3C
 • BeamZ Pollux 1200 TTL Laser System
 • Softbox Fstudio, studiový stativ Fstudio L-270, bajonet Bowens
 • BeamZ Professional CC1200 spouštěč konfet
 • BeamZ Rage 600LED výrobník mlhy
 • Gril Campingaz 4 Series RBS LXS
 • nafukovací stany Air Seconds 8.4 F&B
 • teleskop Celestron Powerseeker 127EQ na pozorování hvězd
 • kamera Panasonic Lumix DC-BS1H, LED světlo VL8120

Kam pojedeme?

 • Chata Espero

  • Chata Espero, Rejdice 88, 468 49 Kořenov

  Chata v Jizerských horách.

  Pojeď s námi na ESPERO!
  Slovo espero pochází ze španělštiny a jeho význam je ,,naděje,, či ,,očekávání,,. Těšíme se na skvěle prožité léto a očekáváme tu nejlepší táborovou atmosféru.

  • Chata Espero se nachází na samotě, přímo v srdci přírody na pomezí Jizerských hor a Krkonoš.
  • Velkou 3 patrovou chatu s kapacitou až 40 osob máme kompletně pronajatou na celé letní prázdniny. Nemísíme se tedy s dalšími několika skupinami, jako to bývá obvyklé ve velkém středisku.
  • V létě 2024 nabídneme dětem nově zrekonstruované pokoje v horním patře i podkroví, nové postele, matrace, nábytek i lůžkoviny.
  • Ke každému pokoji náleží sociální zázemí, děti nemusí chodit v noci nikam daleko na toaletu.
  • Celá chata vč. kuchyně odpovídá přísným požadavkům na konání zotavovacích akcí.
  • Součástí objektu jsou dvě velké společenské místnosti a jídelna.
  • Venkovní zázemí tvoří dostatečně velký pozemek s bazénem, trampolínami i ohništěm. Pro míčové hry a další sporty poslouží přilehlé louky, které si pronajímáme společně s celým objektem.
  • Samozřejmostí je vybavená kuchyně odpovídající hygienickým požadavkům pro přípravu stravy pro až 40 osob, kde si budeme sami vařit z vysoce kvalitních potravin. Tím, že nevyužijeme objednanou stravu od ubytovatele, jako to bývá na táborech zvykem, přesně víme, jaké potraviny děti jedí a můžeme zaručit jejich kvalitu.
  • V okolí chaty vede velké množství turistických i cyklistických tras s mnoha zajímavými cíli. Slabá hodinka cesty vlakem nás také zavede do Liberce a dětmi velmi oblíbeného Babylonu.
  • Přestože se chata nachází v nadmořské výšce 800 m.n.m., zimy se v žádném případě nemusíme bát. Po celý rok vč. letních prázdnin je kdykoliv možné využít vytápění, nebývá to ovšem potřeba.
  • Přímo k chatě se pohodlně dostanete autem, což zajistí hladký průběh příjezdů i odjezdů dětí.
  • Za velké plus považuji umístění chaty na samotě. Děti netráví čas ve městě, ale odpočinou si v srdci přírody na čerstvém horském vzduchu, což svědčí i astmatikům a alergikům.
  • Celou nemovitost i přilehlé pozemky máme pouze pro sebe, což je zárukou příjemné atmosféry rodinného tábora, kde se každý cítí téměř jako doma.

Přihlášení dítěte

Objednatel

Fakturační údaje

Dítě

Turnusy *
29.6. - 6.7. (7 dní) - OBSAZENOCena: 7 540 Kč
6.7. - 13.7. (7 dní) - OBSAZENOCena: 7 540 Kč
29.6. - 13.7. (14 dní) - OBSAZENOCena: 13 950 Kč
- VOLNOCena: 7 540 Kč
3.8. - 10.8. (7 dní) - OBSAZENOCena: 7 540 Kč
Výlety
Skupina výletů č. 1 - můžete vybrat maximálně 1 výlet

Botanická zahrada v Liberci nabízí několik expozic, nové poznání, ale i odpočinek a relax. V akváriích najdeme tropické ryby a další živočichy, kteří nejsou v ČR běžně k vidění. Přeneseme se do Austrálie s blahovičníky, žlutokapy, banksie, kajaputy, či rostlinami rodu Anigozanthos zvané "klokaní pracka". Zajímavé jsou také masožravé rostliny ze všech koutů země, obrovské kaktusy rostoucí hlavou dolů a zvláštní sukulenty. Můžeme obdivovat vzácné africké květiny i floru Madagaskaru. Zoologická zahrada v Liberci předvede pavilon žiraf, šelem, opů i plazů. Mezi nejzajímavější chované druhy patří takin čínský, zebra bezhřívá a sob lesní, levhart sněžný, margay, pavián pláštíkový a mangabej žlutobřichý, kozorožec dagestánský, viskača, dracéna krokodýlovitá nebo ara hyacintový a orlosup bradatý. Zcela mimořádná je i kolekce horských kopytníků a dravých ptáků.

Cena: 695 Kč


Moderní science centrum IQLANDIA je místem, které nadchne jak děti, tak dospělé. Čeká nás více než 400 interaktivních exponátů v deseti tematicky zaměřených sálech: Kosmo, Věda v domě, Člověk, Smysly, Živly, GEO, Vodní svět, Překonané vynálezy, GEOlab a MatematikUm. Navštívíme unikátní dílnu iQFABLAB, která spojuje klasické řemeslo s moderními technologiemi. Vyzkoušíme si práci s 3D tiskárnou, vinylovou nebo laserovou řezačkou, termolisem či ručním nářadím. Pokud čas dovolí, navštívíme i Planetárium s devítimetrovou kulovou plochou.

Cena: 695 Kč


V ceně je zahrnuto jízdné tam i zpět, celodenní vstupné do aquaparku a zkušený a zodpovědný dozor v podobě jednoho plavčíka na max. 5 dětí. Čeká nás celodenní pobyt ve vodním světě, nabízející 4 tobogány vč. Spacebowlu, vodní skluzavky, divokou řeku, jeskyně s akvárii, vířivky, vodotrysky, gejzíry, venkovní relaxační zahradu s lehátky, sluneční terasu k opalování, sauny i vodní laser show. Teplota vody v bazénech je 27-30°C.

Cena: 695 Kč


Produkty

Tato pole vyplňte pouze v případě, že výše objednáváte produkt "Táborové tričko".

Vložením osobních údajů souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.