V čem je tábor jiný?

 • Jsme neustále v přímém kontaktu se zvířaty, nechodíme k nim jen na pár hodin denně.
 • K dispozici je nám po celou dobu tábora odborník – chovatel, který děti seznámí se životem i potřebami jednotlivých druhů zvířat.
 • Podobný koncept táborů připravuje v ČR již několik organizací. Specialitou zoo tábora Amaritty je ovšem to, že děti mají neustálý kontakt se zvířaty, od ranního probuzení až po večerní usínání. Do zooparku pouze nedocházíme, jako to bývá na jiných táborech, ale přímo v něm bydlíme. Tábor tím všem dětem přináší zážitky úplně nových rozměrů.
 • Najdete pouze u nás:

  • Neustálý kontakt se zvířaty (koně, lamy, emu, prasátka, kozy, ovce a další) kdykoliv po celý den
  • Ubytování v blízkosti zvířat – naše táborová základna se nachází přímo uvnitř zooparku
  • Neomezený vstup na velké vzduchové trampolíny a do celého zooparku i mimo otevírací dobu
  • Živý koncert Pokáče – pro účastníky tábora máme připravenou VIP vstupenku, která je již zahrnuta v ceně pobytu.
 • Jízdy na koních a procházky se zvířaty

  • Jízdy na koních – Děti mají možnost využít k ježdění stádo 11 koní Fjordských, pro jezdce začátečníky za doprovodu zkušeného průvodce.
  • Procházky se zvířaty – každý táborník může vyrazit na procházku do přírody s kozou, miniprasátkem, ovečkou nebo třeba lamou. Všechna zvířata jsou velice krotká a zvyklá na každodenní interakci s návštěvníky.
 • Těší se na nás stálí obyvatelé zooparku:

  Budeme ubytovaní v srdci největšího kontaktního zooparku v ČR a každý den nás čeká bezprostřední blízkost jeho stálých obyvatel. Mimo jiné například:

  Emu hnědý- těší se na nás páreček Emil a Emilka. Nejednou se pobavíme pohledem na sprchující se emáky – vodu naprosto milují.

  Göttingenské miniprase- miniprasátka Peppa a Suzy patří mezi nejroztomilejší obyvatele zooparku. Rádi chodí na kšírech na procházku po okolí.

  Klokan Bennettův- samec Vráťa má okolo sebe hned několik samiček. Najdeme je ve společném výběhu s emu hnědými, se kterými si skvěle rozumí.

  Koza holandská a ovce quessantská- největším kontaktním místem je výběh koz a oveček. Jejich počet se neustále mění, většinou bývá okolo 30 jedinců. Všechny milují děti, nejvíce ty, které mají v ruce krmení.

  Krůta bronzová- společnost doslova na každém kroku nám budou dělat 2 krocani a 3 krůty bronzové. Také můžeme narazit na volně se pohybující hejno bílých krůt, které vždy zajímá, co máme k obědu.

  Kůň Fjordský- na hlazení, ježdění i krmení se těší 11 koní Fjordských, konkrétně 4 klisny: Kelly, Denny, Libi a Oggy. 5 samců: hřebec Vry, valaši fjordského koně Dag, Gin a Ichigo a valach fríského koně Ruby.

 • Lama alpaka- lama Sněženka je nejznámější obyvatelkou zooparku. V červnu 2022 byl do chovu přidán hnědý samec alpaky Uhlík a o rok později přibyly do stáda ještě další dvě lamy. Obývají nyní samostatný kontaktní výběh v zadní části zooparku a jsou tak našimi nejbližšími sousedy, kterým můžeme zamávat přímo z táborových chatiček.

  Rozšířenou obavou je, že lama člověka při bližším kontaktu poplive. Plivání natrávené stravy je prostředek, kterým si lamy vyjasňují vzájemnou pozici ve stádě, jakýsi způsob hádky mezi lamami. Pokud nejste s lamou ve sporu nebo si vás neplete s další lamou, nemá tedy důvod po vás plivat.

   

  Mara stepní- sdílejí společný výběh s jihoamerickými druhy nandu pampovými v zadní části zooparku. Mary můžete většinou zahlédnout, jak se vyhřívají na sluníčku, jsou vcelku plaché a k lidem se příliš nepřibližují.

   

  Nandu pampový-  2 samičky a jeden samec si pečlivě hlídají své teritorium. Společně s ošetřovatelem můžeme vejít dokonce do výběhu a nandu nakrmit. Zajímavostí je, že v Evropě žije nandu dokonce divoce, konkrétně v Německu (přes 500 jedinců v roce 2018).

  Osel domácí- těšíme se na oslíka Šimona a mulu Jima.

  Surikaty- od června 2022 můžeme obdivovat chov surikat – samci Rickymu dělají společnost 3 samičky – Majda, Jessie a Betty. Ve skupině panuje přísná hierarchie a pouze jeden pár má právo rozmnožování. Pokud se rozmnoží jiný pár, je ostatními jedinci z chovu vyhnán.

   

 • Tvořivé dílny

  Výroba enrichmentu – Takzvaný enrichment, tedy obohacování života zvířat o nové podněty, je nedílnou součástí řádně vedeného chovu v lidské péči. Enrichment má mnoho podob, jednou z nich jsou i hračky z nejrůznějších materiálů. A právě ty si zkusíme vyrobit. Hned ten den pak chovatelé umístí vyrobené předměty do výběhů a my budeme rovnou moci pozorovat jejich účinek na zvířata.

 • Komentovaná krmení u všech druhů zvířat

  Už jste někdy krmily lamy? A co třeba takového klokana? Dostaneme se do bezprostřední blízkosti zvířat v jejich přirozeném prostředí. V rámci komentovaného krmení projdeme každý den společně s průvodcem několik druhů zvířat. Dostaneme se i do běžně uzavřených výběhů klokanů, emu hnědých, fjordských koní, krav plemene Dexter, miniprasátek, nandu pampových a dalších.

 • Ošetřovatelem v zoo 1.část

  Víte, jak si získat důvěru třeba takové surikatí hlídky? Navštívíme fjordského hřebce Vrye, želvy obrovské, ptačí výběh, göttingenská miniprasátka a výběh mar stepních. Poslední zastávkou jsou surikaty Ricky, Majda, Jessie a Betty, kde proběhne jejich krmení ošetřovatelem. Dozvíme se spoustu zajímavostí o životě zvířat v přirozeném prostředí, jejich potřebách i chování.

 • Ošetřovatelem v zoo 2.část

  Navštívíme fríského valacha Rubyho, želvy obrovské, výběh krav a stádo fjordských koní, pětici alpak a jejich spolubydlící krůty, i velmi oblíbený výběh emu hnědých a klokanů Bennettových, kde proběhne krmení klokanů.

 • Další nabízené aktivity

  • Kreativní dílny – připravené kreativní dílny na téma příroda a ochrana planety zaujmou především umělecky zaměřené děti.
  • Projížďka na velkých koloběžkách k Vltavě – kdo bude chtít, půjčí si koloběžku a vydáme se na vyjížďku po okolí. Ti nejvytrvalejší dojedou po cyklostezce až k Vltavě.
  • Velké vzduchové trampolíny – areál nabízí několik desítek velkých vzduchových trampolín, dětských lanových hřišť a vodních prvků vč. vířivky.
  • Skupinová pátrací hra za pokladem – rozejdeme se po areálu a budeme pátrat po odpovědích – větší děti ve skupinkách, menší s vedoucím. Zábavnou formou si zopakujeme, co vše jsme se během celého týdne naučili, a možná najdeme i poklad.
  • KONCERT POKÁČE živý koncert uspořádá poslední den tábora textař a písničkář Jan Pokorný, všem známý především jako Pokáč. Vstupné je zahrnuto v ceně tábora. Po koncertě volně navazujeme na rozlučkovou táborovou diskotéku.

Klasický táborový program

 • Diskotéky

  Každá diskotéka je u nás velkou událostí, na kterou se všichni těší. tentokrát samozřejmě s ohledem na přítomná zvířata. Ke skvělé atmosféře nám pomáhají reproduktory JBL PartyBox Ultimate, profesionální světelné efekty zajistí BeamZ Pollux 1200 TTL Laser systém, o oblíbenou mlhu se postará BeamZ Rage 600LED výrobník mlhy,  nebude chybět ani SHUMEE Stroj na popcorn 2,5 OZ a stroj na cukrovou vatu, slavnostní atmosféru doladí balónky plněné heliem a spouštěč konfet BeamZ Professional CC1200.

 • Karneval a talentová soutěž

  Dlouho očekávaný karneval proběhne poslední večer tábora, samozřejmě s vyhlášením nejlepší masky a odměnou pro každého soutěžícího. Těšit se můžete také na talentovou soutěž o hodnotné ceny, kde dostane každý možnost předvést svůj největší talent z jakéhokoliv oboru. Táborníci si odnesou fotografii v kostýmu z našeho foto koutku s rekvizitami, a společně s dětmi připravíme vlastní laser show.

 • Táborové hry

  Nejoblíbenější jsou u nás bojovky a stopovačky v přírodě nebo orientační běh, z míčových her zase Druhý v řadě a Rajče. U méně sportovně založených táborníků boduje Fotosoutěž, Hádej, kdo jsem a Surikaty. Nedílnou součástí našich táborů je Táborová pouť, kde si děti mimo popcornu a cukrové vaty užijí soutěžní stanoviště, které procvičí jejich obratnost i logické uvažování.

 • Tvorba vlastního videa

  Děti mají celý týden na to, aby vytvořily svůj vlastní projekt – vzpomínkové video z tábora. Jako vedoucí se snažíme do činnosti co nejméně zasahovat, být přímým poradcem i podporou, ale dát dostatek prostoru pro vlastní nápady a kreativitu. K dispozici jsou kamery GoPro HERO12 Black, outdoorová kamera s mikrofonem LAMAX X9.2 a Panasonic Lumix DC-BS1H. Díky bezprostřednosti dětí a přítomnosti přítulných zvířat už teď víme, že tohle vzpomínkové video bude stát za to!

 • Koupání

  Velkou část našeho programu tvoří čas strávený u vody. U nás nestřídáme pouze obyčejný pobyt ve vodě a sezení na dece. Čekají nás vodní hry, které ozvláštní nafukovací bazénky s míčky, pěnové tyče, plavecké desky, oblouky na potápění, nafukovací terče a branky do bazénu, míče na vodní pólo, paddleboardy, potápěcí hra Tiball nebo vodní bomby (balónky plněné vodou). Zlatým hřebem je plážová taneční party, kdy k tanci ve vodě pomocí reproduktorů i nadšení dětí obvykle strhneme celé koupaliště.

 • Výprava za hvězdami

  Z tábora odcházíme v tichém očekávání a baterkou v ruce, kterou ovšem později zhasínáme, abychom vnímali všechny vjemy a zvuky kolem sebe. Během pozorování roje světlušek dojdeme na místo, kde se před námi rozprostře nekonečný prostor plný hvězd. Ležíme v trávě, sdělujeme si své pocity a čekáme, až bude padat hvězda, abychom si mohli něco přát. Ještě větší zážitek z výpravy nám poskytne teleskop Celestron Powerseeker 127EQ, určený pro profesionální pozorování noční oblohy.

 • Letní kino

  Společně s dětmi se domluvíme, nebo hlasujeme o výběru celovečerního filmu či pohádky. Atmosféru letního kina nám zajistí projekční plátno ELITE SCREENS a projektor Samsung The Freestyle SP-LFF3C. Nesmí chybět pohodlné sedáky, občerstvení a oblíbený Bubble tea.

 • Grilovačka

  Společné grilování je velkou událostí. Dobře a rychle připravené dobroty nám zajišťuje gril Campingaz 4 Series RBS LXS. Za doprovodu tiché a klidné hudby v pozadí si povídáme o uplynulém táborovém dni a často si s dětmi posteskneme, jak rychle ten čas najednou letí.

 • Táborák

  Pokud počasí dovolí, hoří u nás táborový oheň každý den. Večery strávené u táboráku jsou něco, co k táborům neodmyslitelně patří. Opékáme marsmallows nebo jiné dobroty, zpíváme a povídáme si v rodinném kruhu, nebo uspořádáme improvizovaný sdílený prostor. Vytváříme tak skvělou atmosféru pro odpočinek těla i duše po náročném dni plném zábavy.

 • Spaní pod širákem

  Závisí na počasí, a také odvaze a rozhodnutí každého táborníka. Vydáváme se na předem ověřené a zcela bezpečné místo, pozorujeme hvězdy, pozorně nasloucháme zvukům přírody a při praskání táborového ohně pomalu usínáme. Pro děti, které chtějí zažít takový večer společně s námi, ale nechtějí spát venku, máme připravené kvalitní stany Air Seconds 8.4 F&B.

Termíny tábora

7 550 Kč
7 550 Kč
7 550 Kč
7 550 Kč
7 550 Kč
7 550 Kč
7 550 Kč
7 550 Kč
7 550 Kč

Výlety

Výlety zahrnuté v ceně

 • Zámek Veltrusy

  Čeká na nás zážitek v podobě interaktivní expozice Laboratorium: naučná dílna památkové péče. V roli badatelů si vyzkoušíme vědecké přístroje a postupy, které slouží k zachování kulturního dědictví.

 • Zámek Mělník

  Věděli jste, že památka je původně hrad, přestavený na zámek? To i další zajímavosti se dozvíme během komentované prohlídky, a nezapomeneme ani na zámeckou cukrárnu.

 • Vláčkem na Mělník, do muzea i mělnického podzemí a na soutok Labe a Vltavy

  Vypravíme se do nedalekého města, projdeme podzemím pod celým historickým jádrem Mělníka a prohlédneme si místní muzeum s video – projekcí. Výlet zakončíme krásnou vyhlídkou na soutok Labe a Vltavy.

 • Výprava na horu Říp

  Vypravíme se vláčkem do obce Rovné a odtud již po svých krásnou lipovou alejí až na úpatí hory Říp. Na samém vrcholu navštívíme rotundu sv. Jiří a sv. Vojtěcha, a užijeme si nádherný výhled na celý kraj. Děti, které s námi na Řípu již byly, dobře vědí, že zde máme speciální tajné místo, o kterém víme jen my. Budeme tak relaxovat v přírodě mimo rušné turistické stezky, a těšit se z našeho společného tajemství.

Používáme toto vybavení:

 • reproduktory JBL PartyBox Ultimate, JBL Wireless Microphone
 • SHUMEE stroj na popcorn 2,5 OZ
 • ProfiCook EWB 1253 výrobník ledu
 • kamery GoPro HERO12 Black bundle, outdoorová kamera s mikrofonem LAMAX X9.2
 • projekční plátno ELITE SCREENS, projektor Samsung The Freestyle SP-LFF3C
 • BeamZ Pollux 1200 TTL Laser System
 • Softbox Fstudio, studiový stativ Fstudio L-270, bajonet Bowens
 • BeamZ Professional CC1200 spouštěč konfet
 • BeamZ Rage 600LED výrobník mlhy
 • Gril Campingaz 4 Series RBS LXS
 • nafukovací stany Air Seconds 8.4 F&B
 • teleskop Celestron Powerseeker 127EQ na pozorování hvězd
 • kamera Panasonic Lumix DC-BS1H, LED světlo VL8120

Kam pojedeme?

 • Zoo park Zelčín

  • Kontaktní zoopark Zelčín 1, 276 01 Hořín

  Ubytování v zooparku Zelčín

  Největší kontaktní zoopark najdete jen pár minut cesty od Mělníka, v obci Hořín ve Středočeském kraji.

  Jsme ubytování přímo v srdci zooparku. Zázemí nám poskytnou nově zrekonstruované táborové chatky s možností vytápění, sociální zařízení, jídelna i společná klubovna. Naše táborová základna se nachází ve vzdálenosti pouze 20 m od výběhů koní Fjordských.

  Stravu zajistí místní restaurace, která nám naservíruje snídani, oběd i večeři ve své letní zahrádce přímo u zázemí lam a nandu pampových. Svačinové balíčky a celodenní pitný režim máme k dispozici v areálu parku.

  Během letních táborů i víkendových pobytů se s dětmi můžeme volně pohybovat po zooparku i mimo otevírací dobu, pozorovat zvířata v jakoukoliv denní i noční hodinu. Nevěřili byste, jaký večerní rituál má například taková surikatí rodinka. Součástí areálu je půjčovna koloběžek i raftů, hřiště a dvacet velkých vzduchových trampolín, na které máme zcela neomezený vstup.

  Těší se na nás emu hnědý, nandu pampový, stádo koní Fjordských, lamy Alpaky, surikaty, miniprasátka, kozy, ovečky, krůty, mara stepní, oslíci nebo třeba klokani.

Přihlášení dítěte

Objednatel

Fakturační údaje

Dítě

Turnusy *
29.6. – 6.7. (7 dní) - OBSAZENOCena: 7 550 Kč
6.7. - 13.7. (7 dní) - OBSAZENOCena: 7 550 Kč
13.7. - 20.7. (7 dní) - OBSAZENOCena: 7 550 Kč
20.7. - 27.7. (7 dní) - OBSAZENOCena: 7 550 Kč
27.7. - 3.8. (7 dní) - OBSAZENOCena: 7 550 Kč
3.8. - 10.8. (7 dní) - OBSAZENOCena: 7 550 Kč
10.8. - 17.8. (7 dní) - OBSAZENOCena: 7 550 Kč
17.8. - 24.8. (7 dní) - OBSAZENOCena: 7 550 Kč
24.8. - 31.8. (7 dní + zde koncert Pokáče) - OBSAZENOCena: 7 550 Kč
Výlety
Produkty

Nechcete se zdržovat běháním po obchodech? Nejdůležitější věci, které každý táborník potřebuje, zajistíme za vás. Dítě je dostane při příjezdu na tábor v praktickém balíčku. Balíček obsahuje: vak na záda, velká lahev na pití, pláštěnka, kšiltovka a malý dárek pro každého.

Máte slevový kupón?

Cena: 385 Kč


Neriskujte vylitý šampon v kufru mezi oblečením nebo chybějící pastu na zuby. Vše potřebné rádi zajistíme za vás. Balíček obsahuje: malý ručník, mýdlo, sprchový gel, šampon, hřeben, kartáček, zubní pastu, vlhčené ubrousky a malý dárek pro každého.

Máte slevový kupón?

Cena: 295 Kč


Každý táborník se chce chlubit týmovým tričkem. Navíc získá krásnou vzpomínku na tábor a památku na celý život.

Máte slevový kupón?

Cena: 245 Kč


Tato pole vyplňte pouze v případě, že výše objednáváte produkt "Táborové tričko".

Máte slevový kód?

Vložením osobních údajů souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.