Informace k akci:

 • Vytvoříme dostatečně velkou skupinu pro to, abychom mohli využít nabídku skupinových programů a vyzkoušíme vše, co Zeměráj nabízí.
 • Lokalita: Kovářov 201, 398 55.
 • Stravování: 2 x svačina a oběd (polévka + hlavní chod), zmrzlina / ledová tříšť / jiná dobrota dle výběru dětí
 • Cena zahrnuje celodenní vstupné do areálu, stravování, skupinové programy a veškeré atrakce parku, pečení na ohni, výroba vlastního hrníčku, lukostřelba a další aktivity.
 • Program:

  UPEČEME SI VLASTNORUČNĚ VYROBENÉ PLACKY NA OHNI – V osadě Budařov si z vlastnoručně namleté mouky na kamenném drtidle uhněteme těsto, uděláme placky a rovnou si je upečeme na ohni na rozpáleném kameni. Připravit dřevo na topení i rozdělat oheň bez použití sirek pro nás bude hračkou.

  VYZKOUŠÍME SI VŠE NA VLASTNÍ KŮŽI – Aktivní účastí děti nejlépe pochopí aspekty nelehkého života venkovanů v raném středověku. Vlastníma rukama můžou upříst nit a utkat z ní ozdobný náramek, na hrnčířském kruhu vytočit misku z hlíny nebo vytvořit amulet pro štěstí. Umeleme mouku na kamenném žernovu nebo zrnotěrce, připravíme těsto a upečeme si obilné placky. Pomůžeme s pečením chleba ve funkční chlebové peci a ukážeme si péči o domácí zvířata.

  PROJDEME STEZKU NABOSO – Na speciálně upravené 1 km dlouhé stezce budou vaše nohy masírovány chůzí po trávě i lesním porostu, šiškách, klacíkách a jehličí, písku i blátě, mohutných balvanech i drobných valouncích, chlazeny vodou potoka i stinným loubím keřů, provoněny loukou starých časů i lesem. Nohy se po tomto zážitku budou cítit jako znovuzrozené. Jednotlivé úseky stezky jsou vytvořeny z mnoha druhů přírodních materiálů. Stezka je navíc doplněna řadou stanovišť, na kterých můžete získat hravou formou nové poznatky o české přírodě.

  DĚTSKÁ VESNIČKA HREJKOV – Navštívíme herní domky inspirované skutečnými stavbami lidové architektury. Najdete zde obchod, pekárnu, úřad, hospodu, stodolu a kovárnu. Nechybí ani dětské loutkové divadélko ve voze a pumpa uprostřed návsi. Malebnost Hrejkova působí na podvědomí dětské osobnosti a rozvíjí citové a estetické vnímání.

  HERNA POD STŘECHOU: V případě nepřízně počasí na nás čeká zastřešený prostor o rozloze 160 m2, v němž je umístěna řada hlavolamů a tvořivých herních prvků, které zaujmou děti i dospělé. Mimo jiné zde najdete i dvě vnitřní pískoviště a dřevěný tunel pro nejmenší návštěvníky. Můžete si zde vyzkoušet svůj cit pro rovnováhu na několika balančních prvcích. Vnitřní prostor herny je velkými průchody propojen s okolní přírodou.

 •  

  ARCHEOLOGICKÉ A PALEONTOLOGICKÉ NALEZIŠTĚ– Děti i dospělí se mohou stát na chvíli archeology a seznámit se zábavnou formou s jejich prací. Dozví se, jak probíhá profesionální archeologický výzkum, co všechno lze v zemi najít a co se děje s nalezenými předměty. Poznají zajímavá naleziště v okolí Zeměráje, zkusí sestavit model raně středověké vesnice. Uvidí odkrytý kostrový slovanský hrob s typickou výbavou. Sami si pak vyzkouší hledání na cvičném archeologickém nalezišti skrývajícím keramické střepy nádob, kosti, mince, šperky a korálky z náhrdelníků. Úspěšní výzkumníci si mohou nalezený korálek ponechat na památku.

  BLUDIŠTĚ– Dřevěné kruhové bludiště sestavené z 1600 smrkových kůlů se rozkládá na ploše 314 m2 a je největším bludištěm tohoto typu v ČR. Patří k těm složitějším, vstupuje se do něj dvěma vchody, z každého vede identická cesta do jeho středu. Umožňuje proto několik způsobů využití – kdo z dvojice soutěžících doběhne první do středu, kdo se co nejrychleji dostane od jedné brány ke druhé, a ještě něco navíc: bludiště nazýváme myší cestičky, neboť nejenom že napodobuje spleť chodeb polních hlodavců, ale nachází se v něm skutečně myši a úkolem „bloudících“ je všechny myši najít a spočítat je.

  VODNÍ HRÁTKY: Nic nepřitahuje děti tolik jako šplouchající voda. Vyčištěné zákoutí Hrejkovického potoka s písčitým dnem doplněné na břehu pískovištěm s pumpou, korýtky, vodním kolem a dalšími dřevěnými prvky vytváří příjemné odpočinkové místo pro dětské cachtání. Poblíž se nachází další uměle vytvořený potůček s vodními stavidly, který nevyschne ani v horkém létě. Osvěžení v parných dnech poskytne i příjemné mlhoviště. Vodní hrátky jsou součástí dětského hřiště, které navazuje na venkovní posezení u Hospůdky Pod hrází. Čekají nás deskové hry a hlavolamy, houpadla, vrbové herní domky, kuličkové hřiště a lukostřelnice.

   

  NĚCO NAVÍC: Kromě her a hlavolamů se zde nachází dřevěná kuličkodráha, řada úkolů na tvoření bosýma nohama, hřiště na špalíkovanou, fotbalgolfové hřiště a stromová houpačka.

Termíny tábora

850 Kč
850 Kč
850 Kč

Kam pojedeme?

 • Kovářov, Jihočeský kraj

  • Kovářov 201, 398 55 Kovářov

  Domácí zvířata v areálu Zeměráje.

  Při cestě do obce Kovářov na rozhraní středních a jižních Čech vedou naše kroky do opravdového ráje na zemi – zážitkového parku Zeměráj. Jako mávnutím kouzelného proutku se rázem ocitneme v raném středověku, ve vesnici obklopené zahradami, poli a pastvinami, kde si vyzkoušíme, jaký byl život tehdejších venkovanů.

  Ať už pro vás připravíme teambuildingový pobyt pro školní třídu, nebo si vyrazíme na výlet s táborovými dětmi, víme, že v Zeměráji nás čeká klid, pohoda a odpočinek od ruchu velkoměsta.

  Ubytování v penzionu Kovářov nabízí pokoje se sociálním zařízením, společenskou místnost s projekčním plátnem i jídelnu, kam nám místní restaurace servíruje snídaně a večeře. Nabídku obědů (polévka + hlavní chod) nebo výletových balíčků využijeme přímo v zážitkovém areálu.

  Během pobytu uspořádáme několik soutěží a zahrajeme si únikovou hru. Prozkoumáme paleontologické a archeologické naleziště, vymotáme se z bludiště, projdeme stezku na boso nebo si na ohni upečeme vlastnoručně vyrobené placky. Především si ale odpočineme od digitálního světa a prožijeme dny v naprostém souznění s ničím nerušenou přírodou.

   

   

Přihlášení dítěte

Objednatel

Fakturační údaje

Dítě

Turnusy *
26.5. (neděle) - OBSAZENOCena: 850 Kč
8.6. (sobota) - OBSAZENOCena: 850 Kč
22.6. (sobota) - OBSAZENOCena: 850 Kč
Výlety
Produkty

Každý táborník se chce chlubit týmovým tričkem. Navíc získá krásnou vzpomínku na tábor a památku na celý život.

Máte slevový kupón?

Cena: 245 Kč


Tato pole vyplňte pouze v případě, že výše objednáváte produkt "Táborové tričko".

Máte slevový kód?

Vložením osobních údajů souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.