,,A bude tam vážně pěna?“ ,,A kdy to bude?“ ,,A budeme se v ní moct koupat?“

Otázky typu: ,,Kdy bude pěna?“ jsem od dětí slýchala již několik měsíců před létem téměř na každé akci. Těšili jsme se na dlouho očekávaný program, kdy hasičský záchranný sbor ochotně zaplnil celé tábořiště pěnou, děti si oblékly plavky a zábava mohla začít. Užili jsme si spoustu legrace, a když velké kusy pěny rozfoukal vítr a vynesl je vzhůru k nebi, dívali jsme se společně na tu nádheru, mokří, ale šťastní. V tu chvíli jsem věděla, že veškerá práce a přípravy po celý rok za tu radost v očích každého dítěte stojí.

Koupání v pěně není jediná akce od hasičů, kterou pravidelně na našich táborech představujeme. Záchranný hasičský sbor ze Mšena nám v létě připravil opravdové hasičské přebory. Děti se rozdělily do dvou týmů, kde měly za úkol splnit úkoly na deseti stanovištích. Proti nim soupeřil tým místních dětí a skupina florbalistů, která byla ubytována nedaleko. Důležitá byla rychlost, předvídavost, rozhodnost, ale především spolupráce v týmu. Po skončení soutěže jsme si mohli prohlédnout zásahovou techniku, hasičské auto, veškeré vybavení a zeptat se na všechno, co nás zajímalo. Děkujeme za spolupráci a těšíme se zase za rok.

Děti na letním táboře si hrají venku a koupou se v hasičské pěně.

Kam dál?

Přečtěte si nejnovější blogové příspěvky!
 • Jaká je metodika příprav a realizace našich táborů?

  Učení prožitkem jistě všichni známe. Co to ale znamená v praxi? A je zdravé sebevědomí u dětí důležité?

  Číst více

 • Zahájili jsme spolupráci s rodinným centrem Chloumek

  Nově pro vás připravujeme letní příměstské tábory i na Mělníku.

  Číst více

 • Jsou naše tábory i pro děti se speciálními potřebami?

  Poruchy autistického spektra, ADHD či tělesné postižení. Klady a zápory integrace dětí se speciálními potřebami na letním táboře.

  Číst více

 • Letní cirkusová škola hlásí poslední 4 volná místa!

  Akrobacie na šálách, ekvilibristika i žonglování. Jeden turnus je plně obsazen, druhý nabízí 4 volná místa.

  Číst více

Nevíte si
s něčím rady?

Kontaktujte nás!